Rzeczy znalezione

Po ześrodkowaniu na obozowisku zostało znalezionych trochę rzeczy. Oto niektóre z nich:

- polar

- czołówka

- nóż

- scyzoryk

- łyżeczka

- rękawiczka

- stuptut

- kubek metalowy

Jeśli ktoś chciałby odzyskać zgubę, proszę o kontakt na e-mail: krzychu(makak)skpb.waw.pl

Wyżej wymienione rzeczy będą przechowywane do końca maja, potem nieodebrane rzeczy będą zutylizowane.

Czytaj więcej...

Polańskie marsze na orientację

W ramach ześrodkowania odbyły się marsze na orientację. Najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.

Poniżej linki do map, wzorcówka i wyniki.

 

Trasa łatwiejsza

Trasa trudniejsza

Wzorcówka

 

WYNIKI

 

Odpowiedzi do zadań:

Trasa Trudniejsza

Zad 1. Podaj odległość z punktu B do F. - 1220 m. (1 Punkt Karny za każde 20 m. pomyłki, max 10)

Zad 2. W którym roku została założona Chałupa Elektryków? - 1981 (1 PK za każdy rok pomyłki, max 10)

Trasa łatwiejsza:

Zad 1. Podaj odległość w linii prostej z punktu E do G. - 1180 m. (1 PK za 20 m. pomyłki, max 10)

Zad 2. W którym roku wybudowano dzwonnicę, której ruiny znajdują się w Polanach Surowicznych? - 1730 (1 PK za rok, max 10)

Zad 3. Ile rajdów SKPB Beskid Niski (wraz z obecnym) i Połoniny odbyło się do tej pory? - 102 (tyle PK, ile pomyłka, max 10)

Czytaj więcej...

49. Beskid Niski - podsumowanie

200 osób na ześrodkowaniu plus ponad 40 osób na bardziej odległych trasach miało okazję wyruszyć na górskie (i nie tylko) drogi, szlaki i bezdroża w ramach tegorocznego Rajdu Beskid Niski.

Pogoda jak zwykle dopisała, co prawda w piątek przeszły nad Beskidem chmury rodem z apokaliptycznych opisów, ale na szczęście żaden namiot nie odfrunął, a szyby samochodów obsługi rajdu nie zostały rozbite gradem wielkości czereśni. Mokry piątek i sobotnie chmury zostały wynagrodzone Rajdowiczom niedzielnym pięknym słońcem. W dalszej części artykułu moc podziękowań dla wszystkich!

Czytaj więcej...

Studencki Rajd Beskid Niski: Beskid BEZ KITU!!!

bn
Lubisz góry? Chcesz spróbować jak smakuje obiad z ogniska? Poznać ekipę na wyjazdy? Interesują Cię ciekawe miejsca, o których trudno poczytać w zwykłym przewodniku turystycznym? Dołącz do dziesiątek górołazów przemierzających beskidzkie ścieżki podczas największej tego typu imprezy w Polsce!

Do wyboru liczne trasy przygotowane przez wykwalifikowanych beskidzkich przewodników – dłuższe i krótsze, trudniejsze i łatwiejsze, namiotowe i chatkowo - stodołowe, piesze i rowerowe. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
 
Czytaj więcej...

Ześrodkowanie

Ześrodkowanie rajdu to wyjątkowe wydarzenie, kiedy wszystkie rajdowe trasy spotykają się w jednym miejscu, by odpocząć po trudach rajdu, ale odpocząć aktywnie! - przy wielkim ognisku, dźwiękach gitary, grach i zabawach. Będzie też można pobiegać po okolicy z mapą w poszukiwaniu ukrytych punktów, więc nie zapomnijcie wziąć kompasu! Nadmienię jeszcze, że z każdego ześrodkowania wielu, wielu uczestników wraca z fajnymi nagrodami za udział w konkursach, zaś fantastyczny smak rajdowej, polowej kuchni na długo pozostaje w pamięci.

Przechodząc do rzeczy, w tym roku ześrodkowanie "Beskidu Niskiego" odbędzie się 4. maja w Polanach Surowicznych.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w trasie rajdowej, przyjedź na samo ześrodkowanie! Do takiej formy odwiedzin Beskidzkich zakątków zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi! (ale nie tylko!)


Pokaż Polany Surowiczne na większej mapie

Czytaj więcej...

Regulamin

1. Organizator

Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

ul. Smocza 27

01-048 Warszawa

 

2. Czas i miejsce ześrodkowania Rajdu

Ześrodkowanie 49. Rajdu Beskid Niski 2013 odbędzie się w Polanach Surowicznych. Początek - sobota, 4.05 popołudniową porą, koniec - niedziela 5.05 rano.

 

3. Ubezpieczenie

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia na czas trwania Rajdu.

 

4. Bezpieczeństwo

Rajd odbywa się na terenie górskim. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody od rodziców.

Należy poinformować prowadzącego trasę o Waszych chorobach (padaczka, cukrzyca itp.) oraz przyjmowanych lekach (gdzie je nosicie i w jakich dawkach przyjmujecie).

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania przy sobie zapisanego (najlepiej w telefonie) numeru GOPR 601 100 300 oraz 985.

 

5. Zapisy

Zapisy odbywają się u przewodników prowadzących poszczególne trasy (lista tras dostępna na stronie rajdu). Można także dołączyć w trakcie po uzgodnieniu z przewodnikiem lub w dniu ześrodkowania, zapisując się w Biurze Rajdu.

 

6. Opłata rajdowa

Za udział w Rajdzie pobierane jest wpisowe w wysokości 19,90 zł. Dzieci do lat 14 - bezpłatnie, do lat 18 - 50% (czyli 9,95 zł). Płatne u przewodników tras lub w Biurze Rajdu (dla osób przyjeżdżających jedynie na ześrodkowanie). Jeżeli ktoś chciałby hojniej wesprzeć rajd w Biurze Rajdu, będzie nam bardzo miło!

Rajd jest imprezą niekomercyjną, Koło nie zarabia na jego organizacji, a przewodnicy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie tras. Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych, na które składają się: koszty przygotowania rajdu, okolicznościowy znaczek - naszywka, ciepły posiłek i herbata oraz wypasione ognisko podczas ześrodkowania, a także wynajem namiotów, transport sprzętu etc.

 

7. Organizator zapewnia

 • fachową obsługę przewodnicką
 • bezpieczną zabawę
 • pogodę – jaka by nie była!
 • posiłki przygotowywane na ognisku pracą własnych rąk
 • herbatę i posiłek podczas ześrodkowania
 • śpiewanki przy wielkim ognisku na ześrodkowaniu
 • bieg lub marsz na orientację w dniu ześrodkowania
 • pamiątkowy znaczek - naszywkę
 • smycz z logo SKPB dla każdego uczestnika
 • moc atrakcji i dobrą zabawę podczas całego Rajdu
 • niebanalne towarzystwo

 

8. Pamiątkowe koszulki

Istnieje możliwość zamówienia unikalnej, rajdowej koszulki w super cenie 19,90 zł. Na stronie rajdu w dniach 3.04 - 24.04 będzie znajdował się specjalny formularz zamówienia koszulki. Opłatę należy uiścić "z góry" na konto bankowe podane na stronie składania zamówień. Koszulki będą do odbioru w Biurze Rajdu w dniu ześrodkowania.

 

9. Od uczestników oczekujemy

 • nieposiadania przy sobie ani niespożywania alkoholu
 • nieposiadania przy sobie ani niespożywania innych substancji odurzających
 • dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo
 • uśmiechu na co dzień i poczucia humoru
 • zabrania stosownego sprzętu turystycznego
 • szacunku i dbałości o zabytki, nawet te niezadbane, znalezione gdzieś poza szlakiem w lesie

10. Co należy zabrać ze sobą

SPRZĘT: śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż, ewentualnie namiot

UBRANIE: polar, coś od deszczu (np. parasol), coś od wiatru (polecamy kurtkę), grube skarpety, rozchodzone, wygodne buty za kostkę, sandały

DOKUMENTY: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka, jeśli trasa tego wymaga paszport, dokument potwierdzający ubezpieczenie

APTECZKA: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny

Czytaj więcej...

Kontakt

Masz pytania dotyczące Rajdu? Napisz, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Koszulki rajdowe

W tym roku istniała możliwość zamówienia koszulki przez Internet, Nie będzie możliwości zakupu koszulki na miejscu ześrodkowania, będzie można zaś odebrać zamówioną przez siebie uprzednio wybraną koszulkę.

Formularz zamówienia koszulki był dostępny od 3 do 24 kwietnia 2013. Koszt koszulki - tylko 19,90 złRozmiarówka na stronie producenta "czystych" koszulek: Męska, Damska, Dziecięca

Czytaj więcej...