BRAK MIEJSC! Omalo nie powariowali – 10-dniowy trekking w Gruzji, z widokiem na Kazbek

BRAK MIEJSC! ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ

Gaumardżos! Czyli „Na zdrowie” i zarazem „Życzę Ci zwycięstwa”, mamy nadzieję na zrealizowanie obu tych toastów za jednym zamachem, przemierzając gruzińskie przestrzenie, a dokładnie obierając za cel jeden z bardziej dziewiczych regionów leżących w sercu Kuakuzu – Tushetie.
Krajobrazy pełne otwartych przestrzeni, kultura miejscowej ludności i regionalna kuchnia
to podstawowe składniki naszej mieszanki podróżniczego paliwa, dzięki którym kochamy eksplorować takie regiony. Jeśli jedziesz na tej samej mieszance i chciałbyś wykorzystać trochę skumulowanej przez okres pandemii energii, to ten wyjazd jest prawdopodobnie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Swanetia1

O wyjeździe słów kilka: W region Kaukazu dostaniemy się przemierzając jedną z najbardziej ekscytujących dróg w Europie. Punktem początkowym naszego trekkingu będzie Omalo, stolica Tushetii, wg. Wikipedii zamieszkała w 2016 roku przez 37(!) osób. Będzie to ostanie większe miasto na naszej drodze 😊 Tam właśnie rozpoczniemy właściwy trekking, przemierzając trasę wśród soczyście zielonych pastwisk, chłonąc otwartą przestrzeń, podziwiając główny grzbiet Kaukazu, gdzie będziemy wypatrywać jego wysokości Kazbeku. Podczas podróży nie będziemy stronić od regionalnych przysmaków oraz kultury, wykorzystując każdą okazję do zaopatrzenia się w miejscowe specjały od napotkanych pasterzy reprezentujących Tuszetów.
Co wiemy, że nas jeszcze spotka? - malownicze kamienne wieże obronne, widok z przełęczy położonej na wysokości 3431 m n.p.m., górskie rzeki, noclegi pod rozgwieżdżonym niebem!
Termin: 19.08 – 30.08 – termin orientacyjny, uzależniony od cen biletów
Charakter: Trasa piesza, namiotowa i radosna. Nosimy ze sobą jedzenie na cały wyjazd, śpimy w namiotach, które będziemy rozkładać na malowniczych gruzińskich pastwiskach, tzw. „Hotel tysiąc gwiazdowy”

Swanetia2


Dla Kogo: Dla osób z dobrą kondycją i doświadczeniem w chodzeniu po górach z plecakiem. Idziemy w góry raczej nie skażone cywilizacją, niosąc na plecach wszystko co będzie nam potrzebne. Trasa nie wymaga umiejętności wspinaczkowych ale pojawią się odcinki z dużą ekspozycją oraz znaczne przewyższenia (wchodzimy na przełęcz 3431 m.n.p.m!). A przede wszystkim dla spragnionych wrażeń, otwartych na przygodę i tych, którzy niespecjalnie są przywiązani do swojej strefy komfortu.


Liczba miejsc: Maks 12 osób
Za ile: koszt wyjazdu ok. 1100 zł + bilety lotnicze, obecnie około 1500 zł


Prowadzący: D&D Dorota Lutyk, Dominik Góralczyk
Kontakt: d.goralczyk[at]gazeta.pl 608 253 352, d.lutyk[at]gmail.com (w dniach 26.06-6.07 niedostępna)
Zapisy*: BRAK MIEJSC mailowo, prosimy o opisanie w kilku słowach swojego doświadczenia w górach (napisz czy i w jakich wycieczkach z plecakiem brałaś/brałeś udział - z SKPB lub nie). Po otrzymaniu zgłoszeń skontaktujemy się z uczestnikami. Zastrzegamy sobie prawo do ostateczniej decyzji o uczestnictwie w wyjeździe. Jeszcze w Warszawie zorganizujemy spotkanie przedwyjazdowe.
Listę zamykamy w momencie zgłoszenia wystarczającej liczby uczestników, nie później niż do 15.07 ze względów na konieczność zakupu biletów lotniczych. W przypadku zbyt małej liczby uczestników, zostawiamy sobie możliwość odwołania wyjazdu.

Wymagania formalne: Paszport oraz dokument potwierdzający odbyty pełny cykl szczepienia na COVID-19 co najmniej 14 dni przed wyjazdem, w innym przypadku konieczne będzie pokrycie kosztów wykonania dodatkowych testów przeciwko COVID.


*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.