Slajdowiska Czwartkowe - 19 marca 2009 - Kosowo - najnowszy kraj Świata

Kosowo mnie wciągnęło. Jest jak kocioł wciąż wrzący, kipiący problemami, ale przez to fascynujący. Zapraszam na pokaz slajdów z  kraju, który odwiedzałam jako reporterka "Gazety Wyborczej".  Nietypowy, bo tym razem bez pięknych widoków i wysokich gór, pokaz Agnieszki Skieterskiej odbędzie się w czwartek 19.03.2009  o godz. 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Pl.Politechniki 1).

Przez ostanie trzy lata w Kosowie bywałam częściej niż u mojej rodziny np. w Poznaniu. Mówiąc o państwie, które ogłosiło niepodległość zaledwie rok temu (17.02.2008), nie da się uniknąć polityki. Ale ja chcę Wam opowiedzieć przede wszystkim o moim Kosowie, czyli ludziach, którzy pokazywali mi je opowiadając swoje historie, emocjach, które towarzyszą  temu miejscu, wspomnieniach, które wpłynęły mocno na moje spojrzenie na zawód dziennikarza, a przede wszystkim na postrzeganie tego, co jest w nim ważne.

A że przyzwyczajeń przewodnickich nie można się wyzbyć nawet podczas służbowych wyjazdów, w czasie slajdowiska będzie okazja, aby posłuchać trochę także o tym, czego dowiedziałam się kulturze, kuchni i tradycjach tej części Bałkanów. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam!

Agnieszka Skieterska (SKPB Warszawa)Kolejne Slajdowisko 26 marca - Zabajkale - masyw Kodar - Marysia i Jędrek Gąsiorowscy.

Kalendarz pokazów znaleźć można na stronie
http://skpb.waw.pl/slajdowiska.html

Jeżeli masz ciekawe slajdy lub fotografie z wyjazdów i chciał(a)byś je publicznie pokazać - zapraszamy!

Informacje i kontakt do nas na stronie
http://www.skpb.waw.pl/slajdowiska/kontakt.html

Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr 1.