Kurs przewodnicki - wycieczka autokarowa 16-17.04

Zbiórka: 15.04, piątek, godz.18.25. Dworzec PKS WARSZAWA ZACHODNIA (tradycyjnie hall główny przy kasach). Wyjazd z Warszawy 18.40. Jedziemy wynajętym autokarem do Tarnowa.

Powrót: 17.04, niedziela, przed godz. 23.00

Prowadzący: Piotr Malec, Krysia Kowalska

Sprzęt:

  • mapy (adekwatnie do trasy Tarnów, Gorlice, Krosno, Rzeszów, a także przelot Warszawa-Tarnów), plany miast, przewodniki, notatki, konspekty - jak wiecie będziemy pracować głównie głową - kompas, czołówka, długopis, kartki lub notatnik - zabieramy do autokaru
  • ubranie adekwatne do pogody (obserwujcie prognozy). Będziemy się poruszać głównie po miastach, wsiach. Z przejść "terenowych" mamy Skamieniałe Miasto, Pustki. Wydaje się, że można zrezygnować z ciężkich butów, ale zdecydujcie sami. Koniecznie kurtka przeciwdeszczowa/parasol.

Nocujemy w hotelach, dlatego nie zabieramy śpiworów i karimat. Przydadzą się natomiast: sandały lub klapki pod prysznic - jeśli ktoś będzie miał życzenie, piżama, kosmetyki, ręcznik.

Posiłki:

  • Piątek - kanapki na przejazd Warszawa-Tarnów + termos herbaty - dojedziemy koło północy, nie planujemy już robienia wspólnej kolacji
  • Sobota - robimy śniadanie plus kanapki na drogę. Obiad mamy wykupiony na trasie, kolację mamy wykupioną w Krośnie (w hotelu nie ma warunków do przygotowywania posiłków)
  • Niedziela - śniadanie wykupione w Krośnie. Obiad wykupiony w Rzeszowie.

Zabierzcie ze sobą:

  • Termos z herbatą, ewentualnie dodatkowy kubek, plus 3- 4 torebki herbaty, cukier
  • Napoje na całe 2,5 dnia (minimum 2l na osobę), to co lubicie, żeby nie kusiły Was sklepy - plan jest bardzo napięty i nie będzie czasu na dokupowanie. Będziemy dużo mówić, więc picia warto mieć więcej.
  • 1/2 chleba plus dodatki wedle upodobań (wędlina, ser żółty - już w plasterkach), ser biały, dżem, warzywa - na tyle kanapek ile zjadacie na jedno śniadanie plus 2-4 kanapki na drogę. Nóż do krojenia/smarowania, papier śniadaniowy
  • Jedzenie do osobistego użytku w autokarze na niedzielę (czas od śniadania do obiadu to 7 godzin, a tego dnia będziemy bez kanapek). Polecamy kabanosy, jabłka i inne przekąski, które się nie psują i nie brudzą!
  • Wielkanocne ciasto kursowe! - jeśli ktoś da radę upiec lub namówić bliską swemu sercu osobę, niech zabierze ciasto/pokrojone zawczasu i zapakowane. Zrobimy sobie ucztę w drodze powrotnej - to nasz ostatni wyjazd przed Wielkanocą.

Koszt: Nie powinien przekroczyć 270 zł (w zależności od ilości obiektów, które uda nam się zwiedzić), z tego zaliczkę 150 zł trzeba wpłacić do 12 kwietnia przelewem na konto Zosi lub na najbliższym wykładzie wtorkowym - to ostateczny termin! Uwaga! Pilnujcie terminu - we wtorek na wykładzie będziemy weryfikować wpłaty - brak wpłaty spowoduje, że wypadniecie z listy uczestników.

Tags: