30 - dniowy wyjazd namiotowy do USA "Wake up. Walk. Eat. Repeat"

Wake up.
Walk.
Eat.
Repeat.

I tak przez miesiąc. Przez las. Po skałach. Nad jeziorem. Pod wulkanem. Dnem doliny. W słońcu, z wiatrem, pod gwiazdami.

Yosemite

(Yosemite) licencja CC BY-SA 3.0

PCT – Pacific Crest Trail – drugi najdłuższy szlak w Stanach Zjednoczonych, wiodący wzdłuż całego zachodniego wybrzeża, od Kanady po Meksyk. Ponad 4000 km, kilka stref klimatycznych, 7 parków narodowych i 25 obszarów chronionych. Tam jedziemy.


mount shasta 1091453 960 720

(Mount Shasta) licencja CC0


Nasz miesięczny odcinek zaczynamy w Portland, kończymy w San Francisco – pokonujemy 1600 kilometrów: większość pieszo, fragmenty transportem publicznym. Najpierw krajobraz przypomina Kanadę lub Alaskę: lasy świerkowe; wysokie, ośnieżone, samotne szczyty wulkanów, krystaliczne jeziora. Potem otoczenie powoli zaczyna się zmieniać: świerki zastępują sosny, a zamiast kamieni pod stopami rośnie trawa, coraz suchsza, im dalej na południe. Wreszcie płaskowyż i widoki trochę jak z westernów. Na sam koniec Park Narodowy Yosemite: potężne klify i ogromne wodospady. Raz na jakiś czas zejdziemy do miasta lub miasteczka, ale zwiedzanie nie będzie naszym priorytetem. Skupimy się na chodzeniu i podziwianiu, jak na naszych oczach zmienia się przyroda. Pakujemy się w plecaki, śpimy pod namiotami, gotujemy na ogniskach – wszystko, co potrzebne do życia niesiemy na plecach.

Trinity Alps

(Trinity Alps )


Miejsce: USA, stany Oregon i Kalifornia
Termin: maj-czerwiec 2019, łącznie ok. 30 dni; dokładny termin zależy od cen i dostępności biletów samolotowych
Koszt: ok 7000zł plus koszt biletów samolotowych PL-USA-PL (ok. 2000zł) i lokalnych (Nowy Jork- Portland, San Francisco-Nowy Jork (ok.1000zł), lub inne dowolne (zależnie od dalszych indywidualnych planów), ubezpieczenie (?) i wizy (300zł) we własnym zakresie
Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy
Trasa: Lecimy do Portland, wchodzimy na szlak w okolicach Mount Hood. Kończymy w Parku Narodowym Yosemite. Po drodze mijamy m.in.: Three Fingered Jack, Three Sisters, Crater Lake National Park, Trinity Alps, Cascade Siskiyou, Lassen Volcanic National Park

 (od 21 minuty nasz fragment trasy)


Dla kogo: dla osób doświadczonych, chodzących z ciężkim plecakiem, wytrzymałych. Dla takich, co lubią wejść w góry i przez miesiąc prawie z nich nie wychodzić. Dla tych, co ponad wszystko kochają piękno przyrody i nie boją się zabrudzić. Dla takich, co lubią rozmawiać, ale lubią też milczeć i są gotowi przez miesiąc wędrować w tej samej grupie ludzi.
Zabieramy grupę maksymalnie 15 osób.

Zapisy: przez maila: wakeupwalkeatrepeat[monkey]gmail.com

Z osobami, które się zgłoszą, będziemy chciały się spotkać i porozmawiać, sprawdzić doświadczenie górskie i jak się dogadujemy

Prowadzące: Ewa i Zuzia

EWA Zuza

Zapraszamy!
Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa:
REGULAMIN WYJAZDÓW SKPB

źdródła zdjęć:

https://pixabay.com/pl/mount-shasta-california-g%C3%B3ry-wulkan-1091453/

https://c1.staticflickr.com/5/4551/27002948849_9b0ab56673_b.jpg

https://c1.staticflickr.com/1/949/40937913615_8e5ac30d89_b.jpg