Obchody 60-lecia SKPB Warszawa w Baligrodzie - relacja

 W dniach 2-4 czerwca 2017 odbyła się kolejna duża impreza rocznicowa naszego Koła. Historia SKPB sięga wstecz aż do 1957, zatem w tym roku obchodziliśmy już 60-te urodziny. Z tej okazji w pierwszy czerwcowy weekend spotkaliśmy się nieopodal Baligrodu, w Bystrem, w ukochanych przez wszystkich przewodników Bieszczadach.

Czytaj więcej...

Kwadratlon i RPS 2015

Co wyjdzie po połączeniu  związanych z górami ludzi z Krakowa, Warszawy, Gliwic i Katowic? Zgraja SKPx-ów! A jeśli dodamy do tego sukienki, okulary, krawaty i wąsy?

Wtedy mamy już KWADRATLON. IMG 9766


 

Tegoroczny Kwadratlon odbył się w dniach 11-12 kwietnia w należącej do SKPB Warszawa studenckiej chatce Teodorówka w Beskidzie Niskim. Motywem przewodnim imprezy było hasło „Ladies and Gentlemen”. Po oficjalnym przywitaniu i zaprezentowaniu swoich atrybutów (sukienki, okulary, krawaty, wąsy, szpilki, niesamowite makijaże, liczna biżuteria) uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny. Potem zaczęły się zmagania!

IMG 9309  

IMG 9314

Pierwsza konkurencja wymagała odrobiny kreatywności- należało stworzyć hymn swojej drużyny. Efekty były zaskakujące, pojawiły się nawiązania jednocześnie do wielkich epopei, jak i do popularnych w ostatnich czasach utworów disco-polo.

IMG 9338

IMG 9345

 Następnym zadaniem było namalowanie blachy organizatorów tegorocznego Kwadratlonu.  Aby jednak utrudnić zadanie, zabroniono dotykania papieru, oraz używania pędzla rękami. Rezultaty i tak były bardzo zadowalające:

IMG 9363

kwadratlonfoto

Po zakończeniu konkurencji plastycznej, nadszedł czas na etapy w terenie. Skakanie w workach, kręcenie się wokół kołka, rzucanie jajkiem, czy stworzenie gąsienicy, to tylko niektóre z trudności, które czekały na uczestników.

IMG 9411 

IMG 9434

IMG 9470

IMG 9438 

IMG 9478

 Następnie każda drużyna musiała wykazać się znajomością używania kompasu- nadszedł czas na orientację! Przewodnicy musieli podążać w kierunku wyznaczonego azymutu, aby odnaleźć czekające na nich pudełko z zadaniem specjalnym. Po znalezieniu wszystkich kopert z zadaniami, drużyna musiała im sprostać, a następnie przedstawić prowadzącym. Jednym z nich było zaśpiewanie odpowiednich wersów z przewodnika na wybraną przez grupę melodię poezji śpiewanej, lub żołnierską. To zadanie na długo pozostanie w pamięci organizatorów :-)

IMG 9550    

IMG 9573

          Wieczorem, po sycącym żurku, odbyła się ostatnia już konkurencja- odgadywanie obiektów architektonicznych, wraz z ich        projektantami, oraz miejscem, w którym się znajdują.

Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz slajdów z Rosji. Szczegóły ze swojego wyjazdu w góry Kodar przedstawił Stasiek.

Jeśli już w ogóle mówimy o Kwadratlonie, to nie może zabraknąć jakże ważnego punktu- RPSu, czyli Rady Przewodnictwa Studenckiego. W tym roku trwała ona stosunkowo długo, dyskusje na temat szkolenia, działalności, promocji i egzaminów państwowych były szczegółowe i zawzięte. 

  IMG 9621                                                                                                  

Po RPSie, która była ostatnim punktem programu, nadszedł czas na zabawę i międzykołową integrację przy gitarze. Zostało też wybrane Koło, które zajmie się organizacją w przyszłym roku- wielkie brawa dla Wrocławia!

Podczas niedzielnego poranka ogłoszone zostały wyniki sobotnich zmagań- po podliczeniu całej punktacji okazało się, że zwycięską drużyną została drużyna Krawatów. Nagrodą była statuetka Złotego Wibrama. Gratulujemy zwycięzcom!

kwadratlonfoto2

 

Po śniadaniu, na zakończenie całej kwadratlonowej imprezy na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka- degustacja browaru w Dukli!

Kwadratlon-26 1

 Kwadratlon 2015 przeszedł już do historii, ale chyba każdy jest w stanie stwierdzić, że był niesamowitym wydarzeniem! Serdecznie dziękujemy przedstawicielom SKPB Katowice, SKPG Kraków, SKPG Gliwice za przybycie i wspólną zabawę! Ogromne podziękowania również dla organizatorów – Asi Borkowskiej, Kasi Stabeusz i Hanki Nowickiej oraz całej ekipy reprezentującej Warszawę w składzie: Ola Nikiel, Gosia Pleban, Basia Ciach z Marcinem, Stasiek Sobociński oraz wcześniej wymienione organizatorki. Dzięki za wykonanie naprawdę dobrej roboty, za włożoną pracę, pomysłowość  i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok we włościach SKPS Wrocław :-)

autor tekstu: Gosia Pleban

LINK GO GALERII OLI NIKIEL: https://plus.google.com/photos/116239240816609434613/albums/6138395237590711521?banner=pwa&authkey=CMe258iGz4z67wE

 

Zapraszamy do studenckiej chaty SKPB w Teodorówce! www.chata.skpb.waw.pl

 

 

 

Powitanie Wiosny - to idzie młodość ;)

Wobec coraz częstszych dyskusji o potrzebie odmłodzenia SKPB  nie dziwi, że w programie tegorocznego Powitania Wiosny znalazła się trasa "Mały Turysta". Marta Panasik przygotowała rozliczne atrakcje dla przyszłych adeptów sztuki przewodnickiej czy też zwykłych miłośników aktywnego wypoczynku:

 

Czytaj więcej...

Ostatni bal jesieni

Ostatni bal jesieni miał miejsce w Bieszczadach w dniach 11-14 listopada 2010. Organizatorem była Badzia i Marcin z warszawskiego oddziału SKPB. Powłóczyliśmy się po połoninach i opuszczonych wsiach, paliliśmy ognisko nad szumiącym strumieniem, nocowaliśmy w domkach i schroniskach. Jak zwykle wycieczka z SKPB okazała się cudowną odskocznią od szarej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Droga do Shangri-la - podróż dokoła Azji

Dwa tygodnie temu wyruszyli z Polski nasi kołowi przyjaciele: Ola Nikiel i Łukasz Supergan (jeszcze nieblachowani).

Ich celem jest pokonanie, w ciągu osiemnastu miesięcy, drogi wokół Azji, największego kontynentu Ziemi. Przemieszczając się drogą lądową, zamierzają odwiedzić około 20 krajów - od Turcji po Laos.
Czytaj więcej...

Strona 1 z 6