Cztery pory roku na Zakarpaciu

Po dłuższej przerwie ponownie ruszyłem w ukraińskie Karpaty z SKPB. Przyłączyłem się do trasy Jeszcze tyle się stanie prowadzonej przez Marka Króla i Juliusza Marszałka. Pierwszy raz jechałem z tymi przewodnikami, po szybkim spojrzeniu na listę odbiorców maila doszedłem też do wniosku, że prawdopodobnie nie znam też nikogo z tych uczestników. Jednak ludzi można szybko poznać (przynajmniej z wyglądu, bo niestety mam słabą pamięć do imion) a marka SKBP gwarantuje niezapomniane wrażenia i udany wyjazd.

 

Czytaj więcej...

Relacja z Rajdu Beskid Niski, trasa ?Bez przerwy, bez granic?

Jak każdy rajd i ten rajd zaczął się w zatłoczonym pociągu. Podróż obfitowała w sytuacje tragikomiczne, a to dlatego, że PKP przeżywało swój coroczny szok związany z weekendem majowym i jak zawsze było nieprzygotowane na taki tłum pasażerów. Ale nic nie było w stanie popsuć nam humorów i szczęśliwie dotarliśmy do miejsca przeznaczenia: do Muszyny. Kiedy nasza liczna grupa (ok. 30 osób, a może i więcej? pamięć już trochę zawodzi...) już się zebrała, ruszyliśmy raźno w góry, kierunek - Kurcinska Magura.

Czytaj więcej...

"O, co ci się stało?" - relacja z rajdu Beskid Niski 2008

Ściemniało się, nagle zza krzaków wyszedł ogromny niedźwiedź. Powiedziałam: ?Idźcie, dogonię Was?. Następnie stoczyłam najbardziej zacięty bój mojego życia. Niedźwiedź długo nie dawał za wygraną, aż w końcu moje 160 cm wzrostu przeważyło, zwierz padł na ziemię bez tchu.

Czytaj więcej...

Ze szczytem na szczyty - Rajd Beskid Niski 2008 - nowe zdjęcia!

Planując tegoroczną majówkę, koleżanka stwierdziła, ze pojedziemy w góry. Parę chwil w Internecie i znaleźliśmy stronkę SKPB. Tak właśnie trafiliśmy na tegoroczny rajd "Przekraczamy Granice" w Beskidzie Niskim. Nasza trasa, "Ze szczytem na szczyty", prowadzona przez Adasia i Siarka, liczyła ponad 50 osób. Dodajmy nieskromnie, że byliśmy najfajniejszą ze wszystkich grup.

Czytaj więcej...

Zdjęcia z 42 rajdu Beskid Niski

Zobacz zdjęcia z 42 Rajdu Beskid Niski i ześrodkowania w Regetowie, które odbyło się 3 maja 2006 roku.

Na następny rajd studencki, czyli Połoniny zapraszamy już pod koniec września w Bieszczady! A kto ma ochotę pojechać z nami w góry wcześniej, może wybrać się na wakacyjny obóz w ramach Akcji Lato 2006.
Czytaj więcej...

Relacja z rajdu Beskid Niski `2003 (ześrodkowanie)

Na wstępie: rajd Beskid Niski organizuje SKPB Warszawa od dawien dawna (w 2003 roku odbył się 39-ty raz), przygotowujemy trasy namiotowe i todołowe (czyli z noclegami w stodołach), które wędrują w długi weekend majowy po Beskidzie. Rajd kończy się ześrodkowaniem czyli ogniskiem dla wszystkich tras. Na ześrodkowaniu, oczywiście oprócz jedzenia jadła przygotowanego w kuchni jak i wszelakiej maści konkursów i zabaw, mają miejsce śpiewanki (piosenki turystyczne, nieturystyczne oraz to co lubimy najbardziej - piosenki łemkowskie). Należy nieskromnie dodać, że "Beskid Niski" jest jednym z największych (jak nie największy) cyklicznych rajdów w Polsce, co roku na tę imprezę zjeżdża się około 300 osób. Na każdą edycję rajdu przygotowujemy około 20 tras, także nie ma tłoku i ścisku (kieszonkowców też).
Czytaj więcej...