Image Slider - Sztafeta Łukiem Karpat

  • Sztafeta Łukiem Karpat

9-dniowy wyjazd do Rumunii “Muntii Apuseni w pigułce” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat

Termin: 2017-08-11 do 2017-08-21

Wyjazd: W piątek 11.08.2017, Dw. Zachodni, godz. 13:30 (ze względu na długi weekend wyjazd będzie jeszcze "przed korkami")
Powrót: Poniedziałek 21.08.2017 ok. godz. 6:00 rano

Charakter trasy: Piesza, namiotowa, czasem pod gwiazdami przy ognisku! 

Miejsce:  Rumunia: Apuseni, Góry Maruszy

O wyjeździe: 
Niektórzy preferują w górach wygodę, ciepłe chaty, pachnącą pościel, śniadanie do łóżka, a potem podjazd autem niemalże pod sam szczyt... A to wszystko w naszych Bieszczadach, Tatrach, Beskidach czy Karkonoszach. Ale czy tak w 100% poczujemy się jak w górach i poznamy je? OTÓŻ NIE! A co gdybyśmy powiedzieli wam, że....

Jest taka dzika kraina w Rumunii skąd Łuk Karpat i Węgierską Pusztę widać najokazalej? Gdzie góry skaliste odkrywają głębokie wąwozy, a wędrowcy gubią się w ciemnych jaskiniach. Gdzie oprócz turystów zagubione są w górach wioski, a przy odrobinie szczęścia można natknąć się na złoto?

Proponujemy trasę alternatywną w ramach „Sztafeta Łukiem Karpat”. Sam Łuk Karpat jednak ominiemy! Odkryjemy miejsca nieodkryte, poznamy nieznane ;). Będziemy gotować na ognisku, chodzić po jaskiniach, zobaczymy inną stronę połonin, skaliste grzbiety i wykąpiemy się w niejednej rzece! Zabierzemy was w rejon gdzie miejscowi gospodarze oferują swoje córki gotowe do zamążpójścia na targu. Gdzie dogadać się jest łatwiej po węgiersku, niż w jakimkolwiek innym języku. Nie będziemy się spieszyć, nie mamy od kogo wziąć pałeczki i komu jej przekazać. Będziemy niczym owce wypasać się w słońcu, jeść, dużo chodzić i najważniejsze dobrze się bawić!

Trasa: Plopis – Vladeasa - Padis- Muntele Mare – Trascau - Kluż

Dla kogo: Dla osób, które chodziły po górach. Nie boją się nieść ciężkiego plecaka, lubią posiadówki przy ognisku, wspólne robienie posiłków i mycie w strumieniach przy świetle gwiazd. Część wycieczek planujemy na lekko, jednak będziemy też chodzić z plecakami.

Koszt: ok. 900-1100 zł (studenci ze względu na zniżki taniej; wyjazd non-profit to co zostanie zwracamy)

Prowadzący: Daniel Dobrosz, Adam Rączkowski

Ekwipunek w skrócie: Wygodne, rozchodzone buty za kostkę śpiwór, karimata, namiot (jeśli się zadeklaruje jego posiadanie, osoby bez namiotu też mile widziane), kurtka od deszczu i wiatru, ciepły polar, czapka i rękawiczki, kubek, menażka, latarka, jedzenie, dowód osobisty (lub paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące), ubezpieczenie EKUZ (obowiązkowo). Zapisane osoby dostaną pełną listę rzeczy do zabrania przed wyjazdem.

Uwagi:
1. Przedstawiona trasa ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie
2. Spis zabieranego jedzenia oraz potrzebnego sprzętu podamy po zapisaniu na trasę.
3. Zapisy do 31.07.2017 (ilość miejsc ograniczona!)
4. W razie pytań bądź problemów piszcie maile: adamjrac[apuseni]o2.pl lub daniel1988666(miśuszatek)yahoo.com

Spotkanie przedwyjazdowe: Ustalimy z zapisanymi osobami.

Zapisy:
przez formularz

Pozostała liczba miejsc:  4

Zapraszamy!

* zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB

pad0

pad6

Pad3

pad4

źródła zdjęć:
http://beautiful-eastern-europe.blogspot.com/2014/05/apuseni-mountains-romania-carpathians.html
http://www.bihorinimagini.ro/de-vizitat/obiective-naturale/cheile-galbenei-frumoasele-chei-din-apuseni/