Image Slider - Sztafeta Łukiem Karpat

  • Sztafeta Łukiem Karpat

Relacje z wyjazdów

Czy chciałbyś wiedzieć, co dzieje się na dordze prowadzącej łukiem Karpat. Oto relacja!

 TYDZIEŃ 1

Termin: 2017-06-05 do 2017-06-11
Charakter trasy: 
Piesza, namiotowa, chatkowa, stodołowo-sianowa. 
Miejsce: Polska:
Bieszczady/Beskid Niski
Prowadzący: 
Grzegorz Sirociuk

 Sztafeta ruszyła!!!

 Oto na zdjęciu prowadzący pierwszy etap sztafety - Grzesiek (z lewej) - wraz z  częścią ekipy organizacyjnej (od lewej: Adam i Paweł).
 Pożegnanie odbyło się w Bystrem, gdzie świętowaliśmy obchodzy 60-lecia SKPB.
 Tutaj miała miejsce też pierwsza publiczna prezentacja naszej flagi, która wędrować  będzie przez 4 miesiące łukiem Karpat (zazrościmy jej bardzo)!

TYDZIEŃ 2

Termin: 9.06.2017 - 18.06.2017 
Charakter trasy: Piesza, namiotowa
Miejsce: Polska: Beskid Niski, Beskid Sądecki, Pieniny, Tatry
Prowadzący: Grzegorz Zając JEA! i Piotr 'Fiedor' Fiedorczuk

Pierwsza "strefa zmian" za nami. Ruszył turnus PL2
"Od Piotrusia do Grzesia", biegnący od Piotrusia
w Beskidzie Niskim do Grzesia w Tatrach Zachodnich
prowadzony przez... Piotrusia i Grzesia.
Nie widzicie dużych plecaków? To dobrze, bo tym
razem do pokonania jest 300 GOTów w ciągu
najbliższego tygodnia, więc będzie lekkim truchtem,
a z wielkim worem gorzej się biega.

 

 

 

 

TYDZIEŃ 3

Termin: 2017-06-17 do 2017-06-25
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Słowacja: Tatry, Mała Fatra
Prowadzący: Dorota Lutyk i Paweł Głowacki

Druga zmiana za nami!

Sztafeta wkroczyła na tereny Słowacji.
Pierwsza grupa słowacka eksploruje
grzbiety Tatr i Małej Fatry.

Chyba mają się dobrze - kolacja z truskawkami, a wokół wiele zieleni.

 

 

 

TYDZIEŃ 4

Termin: 2017-06-24 do 2017-07-02
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Słowacja: Mała Fatra, Strazovske Vrchy
Prowadzący: Agnieszka Żurawska (vel Aga Szu)

Słowacji część dalsza!

Grupom udało się spotkać wśród szczytów Małej Fatry.
Sztafeta rusza dlaej przez Góry Strażowskie aż do
Nowego Miasta u podnóżaMałych Karpat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 5

Termin: 2017-07-01 do 2017-07-09
Charakter trasy: rowerowa, namiotowa.
Miejsce: Słowacja: Małe Karpaty
Prowadzący: Kasia Stabeusz i Ania Zając

Kolejna ekpia przejęła flagę :)

Tym razem sztafeta na rowerze mknie grzbietem
Małych Karpat. Po drodze wiele atrakcji - pędzą
przez niezliczone ilości zamków i jaskiń, aby
pobyć choć przez chwilę w dwóch europejskich
stolicach - Bratysławie i Wiedniu.

Kulturalnie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 6

Termin: 2017-07-08 do 2017-07-16
Charakter trasy: piesz, namiotowa.
Miejsce: Rumunia, Karpaty Południowe: Godeanu, Retezat
Prowadzący: Alicja Rachubińska i Arek Smarż

W Wiedniu spotkały się dwie trasy z naszej Sztafety
Łukiem Karpat. Flaga następnie rusza do Rumunii, gdzie 
nad przełomem Dunaju rozpoczyna się kolejny odcinek.

Trasa Drum Bun rusza spod Żelaznej Bramy
zdobywać rumuńskie Karpaty!

A do zobaczenia jest wiele!
- głębokie dolin i wąskie przesmyków Godeanu,
ścięte szczyty Retezatu i trawiaste zbocza
pasma Paring.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 7

Termin: 2017-07-14 do 2017-07-23
Charakter trasy: piesz, namiotowa.
Miejsce: Rumunia, Karpaty Południowe: Retezat, Paring, Cindrell, Lotru
Prowadzący: Alicja Rachubińska i Agnieszka Płatkowska-Antas

Na trasie wycieczki wiele wysokich szczytów.
A oto zdjęcie z największego w paśmie
Retezat - Peleaga 2509m.

 

 

TYDZIEŃ 8

Termin: 2017-07-22 do 2017-07-30
Charakter trasy: piesza, namiotowa.
Miejsce: Rumunia: Cindrel, Lotru, Capatinii, Fogarasze
część zachodnia (koniec – Lacul Balea)
Prowadzący: Misia Łukasiewicz, Piotr Bonik

Przejść ponoć najtrudniejszą granią w Rumuńskich
Karpatach i przybicie piątki Hrabiemu Drakuli -
to atrakcje, których doświadczyła grupa wędrująca
tym etapem Sztafety Łukiem Karpat.

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 9

Termin: 2017-07-29 do 2017-08-06
Charakter trasy: piesza, namiotowa.
Miejsce: Rumunia: Fogarasze cz. wschodnia, Piatra Craiului, Bucegi.
Prowadzący:  Piotr Bonik, Paweł Lustig.

Najwyższy szczyt Rumunii i Karpat Południowych
- Moldoveanu (2544 m.) - zdobyty :)

 

 

 

 

 

 

 TYDZIEŃ 10

Termin: 2017-08-05 do 2017-08-15
Charakter trasy: piesza, namiotowa.
Miejsce: Rumunia: Karpaty Zakrętu (Baiului, Ciucas)
Prowadzący: B&B czyli Paweł Bieniek i Asia Borkowska

Karpaty Zakrętu zdobyte.

Cioban na Zakręcie przyłapany na podejściu na
przełęcz pod Vf. Coza (1628) i przelotem w
cywilazacji.

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 11

Termin: 2017-08-12 do 2017-08-20
Charakter trasy: Rowerowa
Miejsce: Rumunia: Karpaty Południowe - Cindrel, Lotru,
Paring, Fogarasze lub Bucegi; Karpaty Wschodnie - Vrancei,
Nemira, Ciuc, Hă?ma?, Ceahlau
Prowadzący: Adam Panasik i Kacper Przemyski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 12

Termin: 2017-08-19 do 2017-08-27
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Rumunia, Karpaty Wschodnie: Góry Hă?ma?,
Ceahlau, Góry Bystrzyckie, Kelimeny
Prowadzący: Marta Panasik, Natalia Górska, Alicja Kuchar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TYDZIEŃ 13

Termin: 2017-08-26 do 2017-09-03
Charakter trasy: Piesza, namiotowa
Miejsce: Rumunia: Suhard, Góry Rodniańskie
Prowadzący: Marcin Błoński, Alicja Kuchar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TYDZIEŃ 14

Termin: 2017-09-02 do 2017-09-10
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Rumunia: Alpy Rodniańskie, Karpaty Marmaroskie
Prowadzący: Ewa Czupta i Basia Ciach

 

 

TYDZIEŃ 15

Termin: 2017-09-08 do 2017-09-17
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Ukraina: Marmarosy, Czarnohora, Gorgany
Prowadzący: Joanna Dobosz i Piotr Koperski (Pastuszek)

 

 

TYDZIEŃ 16

Termin: 2017-09-16 do 2017-09-24
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Ukraina: Gorgany, Piszkonia, Borżawa
Prowadzący: Blanka Błaszczak, Daniel Potkański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 17

Termin: 2017-09-23 do 2017-10-01
Charakter trasy: Piesza, namiotowa.
Miejsce: Ukraina/Polska: Bieszczady Wschodnie
i Zachodnie
Prowadzący: Adam Selewońko i Zuzia Smoczyńska

 

 

 

 

 

 

 

Tags: