4- i 2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "Babia zwabia"

 

Charakter trasy:

zimowa czterodniowa wędrówka przez najwyższy masyw Beskidów Zachodnich z noclegami w schroniskach; podczas wędrówki korzystać będziemy z rakiet śnieżnych

Termin:

18-21 stycznia 2014 r., istnieje też możliwość wyjazdu wyłącznie na weekend 18-19 stycznia 2014 r. Wyjazd w piątek późnym wieczorem, powrót odpowiednio we wtorek wieczorem (trasa dłuższa) lub w niedzielę wieczorem (trasa weekendowa)

Dla kogo:

w zasadzie dla wszystkich, którzy mają wyobrażenie, czym jest turystyka zimowa; dla osób zapracowanych proponujemy krótszą wersję sobotnio - niedzielną, a dla tych, którzy nie mają problemów z urlopem (lub z uczelnią) trasę dłuższą czterodniową.

Koszt:

ok. 200 zł na trasie weekendowej, około 300 zł na trasie dłuższej;

Prowadzący:

Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz „Docent” Tyliński oraz Maciek Kubacki

Zapisy:

pietrzak.mr [zwierz] gmail[kropka]com

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

W zgłoszeniu proszę podać czy jedziesz na 2 czy na 4 dni oraz czy chcesz wypożyczyć rakiety z SKPB.

Trasa:

zależna od warunków meteorologicznych, w planach jednak zdobycie Mędralowej (1165 m npm) i oczywiście „Królowej Beskidów” - Babiej Góry (1725 m npm).

Atrakcje:

oczywiście największą atrakcją jest zdobycie szczytu Diablaka (Babiej Góry), słynnego z rozległych panoram, w tym romantycznego widoku na Tatry. Odwiedzimy też kilka malowniczych, a rzadko odwiedzanych polan i hal tej części Beskidu Żywieckiego. Będziemy się poruszać na rakietach śnieżnych, co samo w sobie też jest atrakcyjne. Poza tym być może ognisko, krzal, a zatem eskapebolska klasyka.

Co zabrać:

szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 20 chętnych) i kijki. Spać będziemy w schroniskach (pierwsze dwa noclegi na Markowych Szczawinach), wskazany zatem śpiwór. Konieczne jest też zabranie stosownego do warunków zimowych zasobu ubrań. 

 

Serdecznie zapraszamy

Docent & Dzidek

 

Babia