5-dniowy wyjazd w góry na Spisz "szlakiem latającego mnicha Cypriana" (Polska/Słowacja)

 

view

(fot. Grzegorz Kaczmarek)

Zapraszam na wspólną wędrówkę po Spiszu! Zaczniemy od zwiedzania Czerwonego Klasztoru, który w XVIII wieku był bazą wypadową brata Cypriana, pioniera awiacji oraz znakomitego zielarza i turysty. Będziemy podziwiać piękne panoramy obfitujące w szczyty porośnięte bujną karpacką zielenią doprawione szczyptą urokliwych skałek wkomponowanych między błękitne wstążki cicho szemrzących potoków. Na szlaku poznamy sekrety historii południowych kresów Rzeczypospolitej oraz poszukamy skarbu ukrytego pod Czarcią Skałą. Nie zabraknie również degustacji owoców lasu i źródeł mineralnych. Czekają nas noclegi w przytulnych namiotach z malowniczymi wschodami i zachodami słońca w tle. Na zakończenie odwiedzimy wyjątkowe miejsce w Muszynie.

Zainteresowani? Będzie cudownie!

rock

(fot. Grzegorz Kaczmarek)

Charakter trasy: Piesza, namiotowa, dziennie będziemy robić ok. 20 GOT (1 GOT to 1 km odległości lub 100 m pod górę).

Termin: 30 lipca - 3 sierpnia 2022

Wyjazd: z Warszawy 29 lipca około 22:45

Powrót: do Warszawy 3 sierpnia około 23:30

Koszt: około 300 zł (studenci mniej) + koszty jedzenia + rezerwa 50 zł ze sobą. 

Trasa:  Sromowce Niżne - Wielki Lipnik - Cziertaż - Veterny Vrch - Horbalova - Strańanske sedlo - Wysoka - Jaworki - przełęcz Rozdziela - Litmanova - Mariańska studniczka - Czertova skala - Sedlo Vabe - Osly - sedlo Marmon - Malolipnicke sedlo - Orlovska Magura - Muszyna

Zastrzegam sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków.

Prowadzący: Bolesław Muzalewski, blacha 697

me

Zapisy*: wypełnij formularz

Kontakt: b.muzalewski[at]gmail.com

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.