9-dniowy wyjazd na Słowację "Z Fatry w Tatry"


źródło: malewypady.pl

wielka fatra

Charakter trasy: wędrowny. Noclegi pod namiotami, w utulniach (to takie słowackie samoobsługowe chatki) może się trafi jakiś w schronisku. Tam gdzie się da gotujemy na ogniskach, a gdzie się nie da - na palnikach. Nie oznacza to jednak, że ominie nas szansa skosztowania specjałów lokalnej kuchni. Ze względu na to, że będziemy się poruszali po terenach parków narodowych przez większość czasu trzymali znakowanych szlaków.

Miejsce: Słowacja - Niżne Tatry, Wielka Fatra

Termin: 21-29 sierpnia

Koszt: ok. 800 zł (transport, wyżywienie, sporadyczny cywilizowany nocleg) + dodatkowo koszt ubezpieczenia (we własnym zakresie)

Trasa: Najpierw zabierzemy Was do Wielkiej Fatry, która łączy w sobie największe zalety Bieszczad i Beskidu Niskiego. Z jednej strony długie trawiaste grzbiety z roztaczającymi się z nich pięknymi widokami. Z drugiej zaś cicha, sielska atmosfera charakterystyczna bardziej dla okolic Regietowa (podobno jest tam fajna baza namiotowa) niż Połoniny Wetlińskiej. Następnie będziemy powoli wspinać się głównym grzbietem Niżnych Tatr, czego zwieńczeniem (i całkowicie przypadkowo również najwyższym punktem trasy) będzie Dumbier(2 043). 

Dla kogo: Dla wszystkich lubiących człapać po górach, a szczególnie do tych, którzy mają doświadczenie w chodzeniu z dużym plecakiem

Wyposażenie: Plecak ok. 60l, buty za kostkę, karimata, ciepły śpiwór i odpowiedni zapas dobrego humoru (od biedy może być czarny - nie oceniamy). Przed wyjazdem dostaniecie od nas bardziej szczegółową listę.

Prowadzący: Zosia Wiśniewska (672), Michał Stachura

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc: maksymalnie 15 uczestników.

Zapisy*: formularz zapisów

dumbier

źródło:slovakianguide.com autor:Ján Koren

Uwaga: W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju przed wyjazdem od uczestników zostanie zebrany wywiad epidemiologiczny (zapisanie się na trasę jest równoznaczne ze zgodą na zebranie wywiadu przez prowadzących). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do niedopuszczenia do udziału w wyjeździe osób z oznakami chorobowymi lub bez odpowiednich zaświadczeń pozwalających uniknąć kwarantanny po przekroczeniu granicy. 

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacjiregulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.

 

Tags: