Dzień Dziecka w Żywieckim MTB only, JEA!

Charakter trasy:

Żywiecki MTB 2018.11

4 dniowy obóz rowerowy z bazą w Korbielowie – wypady jednodniowe z małym plecakiem po Beskidzie Żywieckim i możliwą wizytą na Słowacji, pętle 35-80km. Jeździmy w stylu MTB/Enduro/JEA! Asfalt to złooo..              Zapisy do 24.05.18 do 23:59.

Termin:

Wyjazd z Warszawy ok 18/19:00 w środę 30.05.2018
Powrót do Warszawy na ok 22/23:00 w niedzielę 3.06.2018

Dojazd:

Transport osób, rowerów i bagażu autem.                                                                                                       zjazd do Korbielowa fot. GZ

Dla kogo:

Nie dla dzieci. Jeśli widzisz wartość w „wyjechaniu” na przełęcz bez zsiadania z roweru, podjazdy i zjazdy po wertepach sprawiają Ci frajdę, nie przeszkadza Ci błoto na twarzy, a asfalt tolerujesz, bo to dojazdówka do miododajnych ścieżek i grzbietów z widokami na inne pasma, to zapraszam. Grupa do 5 osób, zgłoszenia przez formularz na końcu ogłoszenia - przeczytaj je proszę dokładnie.

Żywiecki MTB 2018.7

Na Mędralową fot. GZ

Koszt:

Ok 400zł (osobno ubezpieczenie i ew. barowo/schroniskowe zachcianki)

Prowadzący:

Grzegorz Zając JEA!

Orientacyjna trasa:

Poruszamy się po Beskidzie Żywieckim, a w szczególności okolicach Babiej Góry i Pilska, meandrujemy po wzniesieniach pogranicza. Ba! Przekroczymy granicę ze Słowacją . Trasy dostosowywać będziemy do warunków atmosferycznych oraz formy uczestników i prowadzącego;) . Zastrzegam sobie możliwość zajrzenia w ciekawe miejsce, nawet jak pogoda będzie ok.

O wyjeździe:

Jeździmy na góralach, inny rower się nie NIE nadaje.  Sakwy się nie nadają. Kręcimy na lekko, co nie znaczy, że będzie lekko. Zwiedzanie i fajne widoki są też w portfolio. To trasa na Dzień Dziecka, więc część szlaków jest trudna, albo bardzo trudna technicznie. W razie załamania pogody uderzymy gdzieś na piechotę, albo pozwiedzamy „z auta”.  A może po prostu unurzamy się po uszy/osie w błocie. Będziemy ćwiczyć technikę jazdy w urozmaiconym terenie, picie i smarkanie bez zatrzymywania się oraz przyswojenie podstawowych czynności serwisowych roweru. Noclegi cywilizowane: łóżka z pościelą, ciepły prysznic, kuchnia, wiata grillowa, szok.

Żywiecki MTB 2018.5

 Horna Orava fot. GZ

Co zabrać koniecznie?

SPRAWNY rower górski- koła: 26", 27,5", 29", sugerowana szerokość terenowej opony: 2,0-2,5",
Sprawny, to rower po regulacjach hamulców i przerzutek, bez luzów na łożyskach z wycentrowanymi kołami i oponami w dobrym stanie, z niezajeżdżonym napędem  i sprawnym amortyzatorem.
KASK + koc terminczy vel folia NRC, wgrana na telefon aplikacja goprowska "RATUNEK" oraz ubezpieczenie.
środki opatrunkowe, przeciwbólowe, swoje leki,

telefon z apką GOPR+ładowarka, dokumenty, kilka egzemplarzy papierowej gotówki (różne kolory)
odblaski, lampki rowerowe przód + tył oraz czołówka i baterie do nich.
2 dętki pasujące do Twojego roweru (nie tylko rozmiar koła, sprawdź także rodzaj oraz długość wentyla )
komplet łatek do wulkanizacji i klej do nich jeśli potrzebny, pompka, łyżki do opon
narzędzia do swojego roweru,
zapasowe klocki hamulcowe (tarcze / v-brake),
wygodny strój na rower, pamiętaj, że jeździmy nierzadko powyżej 1000m npm, a pogoda może być zmienna
kurtka od wiatru/deszczu, nakrycie głowy pod kask
ciepłe ubranie na „po jeździe”, obuwie do domu i na wycieczki „z buta”
rękawiczki, czapka, zapasowe skarpety, chusta na szyję a'la buff
plecak (15-25l ) wygodny do jazdy, koniecznie z pasem biodrowym, najlepiej z bukłakiem i rurką do picia
zestaw pojemników pozwalających na zabranie ok 3l płynu np. 2x bidon 0,5-0,7l przy rowerze i bukłak/butelka 2l w plecaku,

Żywiecki MTB 2018.10

Trawers Romanki fot. GZ

Sprzęt mocno rekomendowany:

Okulary i rękawiczki rowerowe, spinka do łańcucha (zależy od ilości biegów w Twoim rowerze), zapasoway hak przerzutki,  
aparat, błotniki (elastyczne), rękawki i nogawki, bukłak do plecaka, torebki podsiodłowe/na ramę na narzędzia i dętki etc. coś do czyszcenia roweru np stary t-shirt, rękawiczki ogrodowe/lateksowe, szczoteczka do zębów /szczotaka do butelek/podłogi etc..

Prowiant:

Standardowo w ciągu dnia jemy to, co zabierzemy do plecaków na trasę. Głodni na pewno nie przejedziemy obojętnie obok otwartego wyszynku. Śniadania i obiadokolacje gotujemy wspólnie we w pełni wyposażonej kuchni, możliwy grill. Menu "rowerowe" - kalorie, kalorie i ogień.  Szczegóły dotyczące jedzenia, sprzętu oraz wpłat, prześlę osobom zdecydowanym na wyjazd.

Ubezpieczenie:

Możemy zorganizować grupowe ubezpieczenie na czas wyjazdu.

UWAGA! Zgłaszając się na wyjazd musisz mieć świadomość niebezpieczeństw wynikajacych z jazdy rowerem po górach. Kolarstwo górskie jest nośnikiem mocnych wrażeń i emocji, ale wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wypadku i uszczerbku na zdrowiu. Dlatego poza akceptacją regulaminu wyjazdów SKPB, o którym niżej, zgłaszając się na wyjazd zobowiązujesz się do zabrania obowiązkowego wyposażenia uczestnika, przygotowania roweru do wyprawy, oraz zadbania o ubezpieczenie. 
Masz pytania dotyczące tej wycieczki, sprzętu etc? Zapraszam do kontaktu: grzegorz.zet[jea]wp.pl

Zgłoszenia:

do 24.05.2018 do 23:59, przez FORMULARZ grupa do 5 osób, przeczytaj proszę jeszcze raz dokładnie całe ogłoszenie.

Zgłoszenie się na wycieczkę jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa REGULAMIN

Żywiecki MTB 2018.4

w tartaku u wrót Kohutovej Doliny fot. GZ

Żywiecki MTB 2018.12 Babia z Miziowej ...i weź wjedź tu na raz  fot. GZ